Gökhan Gökberk

1985 Lefkoşa doğumlu olan Gökhan Gökberk, üniversite eğitimini, Lefkoşa – Yakın Doğu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Bilgisayar Programcılığı ve Teknolojisi Bölümü’nde tamamladı. İkinci Üniversite eğitimini Çift Anadal olarak YDÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü ve Atatürk Eğitim Fakültesi Resim-İş Öğretmenliği bölümlerinde tamamlamış olup YDÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Sanat ve Tasarım Anasanat Dalı’nda Yüksek Lisans Eğitimi’ni sürdürmektedir.

 

Gökberk’in fotoğrafçılığa olan merakı üniversite yıllarına dayanır. Hobi olarak başladığı fotoğraf sanatı Gökberk’te tutku haline gelince, Gökberk aldığı eğitimlerle de fotoğrafçılığı geliştirdi. Gökhan Gökberk’in, ulusal ve uluslararası fotoğraf yarışmalarında ödül ve sergileme başarıları da vardır. 

 

Bugüne kadar 2 adet kişisel fotoğraf sergisi, Kıbrıs ve yurt dışında birçok yarışma ve sergilere katılan Gökberk’in fotoğrafları 20’den fazla ülkede uluslararası fotoğraf yarışması sergilerinde birçok sergilemeler ve ödüller aldı.

 

2018 Yılında UNESCO tarafından tanınan ve dünyanın en büyük fotoğraf federasyonu olan Fotoğraf Sanatı Uluslararası  Federasyonu (FIAP)  tarafından Gökhan Gökberk’e , FIAP yarışmalarında gösterdiği başarı ve belirtilen kriterleri tamamlamasından dolayı fotoğraf sanatçısı – AFIAP (Artist of FIAP) unvanı verildi.

 

2018 Yılında Master of Light Photography Association tarafından Gökhan Gökberk’e Master of Light Uluslararası fotoğraf yarışmalarında göstermiş olduğu başarılardan dolayı Işığın Ustası c (c Master of Light) unvanı verildi.Ayni zamanda tüm Kıbrıs’ta bu unvanı alan ilk fotoğrafçıdır.

 

Son yıllarda, manzara, portre, sokak, kreatif, sürreal, kurgusal fotoğraf alanında çalışmalar yapmaktadır. Fotoğrafları birçok dergi, gazete, katalog ve web sayfalarında yayımlandı.

 

Gökberk, fotoğrafçılık sanatının duygu ve düşüncelerimizi ifade edebileceğimiz önemli bir araç olduğuna ve yapılan her işin kaliteli yapılmasına önem verilmesi gerektiğine inanmaktadır.